بارگذاری...

Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

قوانین جدید الگوریتم گوگل و نحوه موفقیت در سئو

در این مقاله قصد داریم تا شما را با قوانین جدید الگوریتم گوگل و نحوه موفقیت در سئو آشنا کنیم.

تجربیات ما در 2018

در سال 2018 تجربه کاربری و برخورد بازدیدکنندگان سایت ها، یکی از مهم ترین عوامل گوگل در سئو بود. که موجب شد تا سایت هایی که از نظر رابط و تجربه کاربری ، وضعیت مناسبی نداشتند. جایگاه خود را به سایت هایی با رابط کاربری و تجربه کاربری بهتر بدهند.

در سال گذشته تجربه کاربری تاثیر فراوانی در صفحه نتایج جستجو گوگل داشت. انتظار میرود سئو 2019 به همین قوانین پایبند باشد.

اخیرا گوگل اطلاع رسانی کرد که یکی از 3 فاکتور اصلی آن برای رتبه دادن به سایت ها الگوریتم هوش مصنوعی RankBrain  میباشد.

با توجه به تاکید گوگل به مدیران سایت ها که بر اساس تجربه کاربری سایت مناسبی داشته باشند. اکنون 2 سوال ممکن است برای شما پیش بیاید:

RankBrain چیست؟ چگونه سایت را برای RankBrain بهینه سازی کنیم؟

یکی از مهمترین تغییراتی که در قوانین جدید الگوریتم گوگل صورت گرفته مربوط به رنک برین است.RankBrain سیستم یادگیری ماشین می باشد. به گوگل کمک می کند با توجه به فاکتور و معیار هایی که وجود دارد نتایج و سایت ها را در هنگام جستجوی کاربران بهتر مرتب سازی بکند.

الگوریتم رنک برین بر اساس عملکرد و رفتار کاربران عملیات خود را انجام می دهد. در اصل این الگوریتم بر اساس نحوه رفتار کاربران با نتایجی که برای آنها نمایش داده می شود محاسبات خود را انجام می دهد.

الگوریتم هوش مصنوعی رنک برین

در الگوریتم هوش مصنوعی یا همان RankBrain  گوگل بررسی می کند اگر یک سایت را به بازدید کننده نمایش دهد بازدید کننده در آن سایت می ماند؟ آیا بازدیدکننده از صفحات دیگر آن سایت بازدید می کند؟یا اینکه به محض ورود به آن سایت سریعا از آن سایت خارج می شود. به یکی دیگر از لینک های گوگل مراجعه می کند. در جستجو های بعدی کاربران که انجام می شود، دیگر سایت اول در بالاتر نخواهد بود و گوگل سایت دیگری که کاربران بیشتر علاقه مند به آن هستند را نمایش خواهد داد.

در اینجا مهمترین عامل موفقیت شما دو چیز است.

اول جذاب بودن مطلبی که در سایت خود قرار میدهید.در صورتی که مطالب شما تکراری و در بدترین حالت از سایت های دیگر کپی شده باشد.گوگل شما را اصطلاحا پنالتی یا جریمه خواهد کرد.این به معنی پایان روزهای خوش شما می باشد.شرط دوم موفقیت شما مرتبط بودن مطلب با عنوان متن و کلمات کلیدی استفاده شده می باشد.

اگر شما وبسایت مناسبی داشته باشید و کاربران نسبت به سایت شما خرسند باشند، مطمئن باشید که شما نیز رتبه و جایگاه بهتری را بدست خواهید آورد. اما اگر سایت شما مناسب نباشد شما رتبه و جایگاه خود را از دست خواهید داد.

یکی دیگر از اصلی ترین فاکتور های گوگل برای رتبه دهی در سایت ها که در چند سال پیش هم بسیار اهمیت داشته است محتوا میباشد.

محتوا

یکی از وظایف هر وبمستر که باید بدون ایجاد وقعه بصورت دوره ای و روزانه بر روی آن فعالیت بکند تولید محتوا می باشد. سئوی سایت به فاکتور های بسیا زیادی بستگی دارد. اما بعضی از این فاکتور ها برای گوگل اهمیت بسیار بالایی دارند.

تولید محتوا با کیفیت داشته باشید

محتوا میتواند شامل فیلم، متن، عکس و فایل صوتی و… باشد اما مهم تر از فرمت و نوع محتوا، کیفیت آن می باشد. یک موردی که معمولا کاربران در آن دچار اشتباه میشوند، فکر می کنند که باید برای گوگل تولید محتوا را انجام داد. در حالی که گوگل سایت هایی را به بازدیدکنندگان نشان میدهد که بالاترین کیفیت را برای بازدیدکنندگان داشته باشند.

میزان محتوا چه اندازه ای باشد

محتوا بهتر است که طولانی باشد. بصورت صحیح کلمات کلیدی در آن تکرار شده باشد. همچنین سعی نکنید مانند ویکی پدیا تولید محتوا بکنید. در مقاله خود تعداد بسیار زیادی لینک نگذارید. مهم ترین و کاربردی ترین لینک هایی که بازدیدکننده حتما باید از آنها اطلاع داشته باشد را فقط در محتوای خود قرار دهید.

قرار دادن تصاویر در متن، حس خوشایندی به بازدیدکنندگان شما میدهد. موجب میشود که از خواندن متن ها خسته نشوند. همچنین درگیر شدن کاربر با سایت شما از طریق تصاویر بیشتر میباشد.

 

قوانین جدید الگوریتم گوگل و نحوه موفقیت در سئو
ویکس وب

از Heading ها بصورت صحیح استفاده بکنید

یکی از اصلی ترین نکات برای تولید محتوا که هم برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت مهم میباشد. برای موتور های جستجو استفاده صحیح از Heading ها میباشد.

دقت داشته باشید که به هیچ عنوان از Heading1 استفاده نکنید ، چون شما در حالت عادی میتوانید در هر صحفه فقط یکبار از این تگ استفاده بکنید و قالب سایت شما نیز بصورت خودکار عنوان شما را داخل این تگ قرار میدهد.

لینک با کیفیت در سئو 2019

در قوانین جدید الگوریتم گوگل باید از لینک سازی آگاه باشید. سایت های بسیار زیادی جهت لینک گیری وجود دارد که میتوانید بصورت رایگان یا به صورت پولی نسبت به لینک گیری خود اقدام بکنید

اما کدام یک از این سایت ها میتواند بیشترین تاثیر را بر روی سئوی سایت شما داشته باشد؟

فقط سایت هایی که لینک با کیفیت تری را به شما بدهند.

معیار های زیادی جهت محاسبه کیفیت لینک وجود دارد. همانند: بررسی اسپم اسکور، بررسی دامین و پیج آتوریتی دامین مربوطه و تعداد لنیک های دریافتی و خروجی سایت مورد نظر.

امروزه تعداد لنیک های کاربران به حدی افزایش پیدا کرده است. که دیگر، اگر واقعا لینک با کیفیتی برای سایت خود نگیرید، علاوه بر اینکه برای سئوی سایت شما تاثیر مثبت ندارد ، بلکه موجب آسیب به سئوی سایت شما نیز میشود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *